• Międzynarodowy Dzień Limeryków

• Święto Limeryków, a więc krótkich żartobliwych utworów, obchodzimy w dniu 12 maja. Jest to dzień urodzin Edwarda Leara, który spopularyzował limeryki w połowie XIX wieku.

Z tej okazji klasa V uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez Panią Annę Leszczyńską z Filii nr 6 MBP (osiedle Sobów). Uczniowie wysłuchali kilku znanych limeryków, poznali zasady tego gatunku oraz spróbowali sami napisać taki wiersz.

Poszło im całkiem nieźle! Może wśród piątoklasistów jest przyszły laureat Literackiej Nagrody Nobla?? Dziękujemy Pani Ani za twórczo spędzony czas w bibliotece.

• XV Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

• 10 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu odbyła się XV edycja  Miejskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Honorowy Patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Łukasz Nowak.

Celem konkursu jest m.in. edukacja historyczna, poszukiwanie dawnych, zapomnianych już pieśni, utrwalanie najczęściej wykonywanych i popularyzacja nowych utworów o treści patriotycznej.

W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 16 wokalistów w trzech kategoriach. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej.

Występy oceniało jury w składzie: p. Bożena Kapuściak, p. Zofia Wójcikowska – Grandys, p. Jan Grandys, p. Paweł Lis. Prezydenta Miasta reprezentował Pan Tomasz Krawczuk - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim młodym artystom gratulujemy ciekawego doboru repertuaru, wrażliwości scenicznej i talentu muzycznego.

Nagrodzeni:

Kategoria I-III

1.m. Wiktoria Wydra             Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnobrzegu

2.m. Emilia Kędziora            Zespół Szkolno – Przedszkolny w Trześni

3.m. Lena Jodłowska             SP 11 w Tarnobrzegu

Wyróżnienie Milena Bożek    SP nr 8 w Tarnobrzegu

Kategoria IV-VI

1m. Karolina Barnaś              Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnobrzegu

2m. Lena Kutyło                    SP 10 w Tarnobrzegu

3m. Julia Wryk                       SP 8 w Tarnobrzegu

Wyróżnienie Martyna Fajt     Zespół Szkolno – Przedszkolny w Trześni

Kategoria VII-VIII

1m. Natalia Peryt                   SP 11 w Tarnobrzegu

2m. Lena Harnik                    SP nr 9 w Tarnobrzegu

Bardzo gorące podziękowania należą się wszystkim, którzy ufundowali nagrody rzeczowe:

• Pan Łukasz Nowak – Prezydent Miasta Tarnobrzega
            • Pani Bożena Kapuściak – Radna Miasta Tarnobrzega
            • Pan Waldemar Szwedo – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega
            • Pan Jerzy Kiliański – Prezes Zarządu Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Tarnobrzegu
            • Pan Piotr Pyszniak – właściciel firmy PE-PE w Tarnobrzegu
            • Rada Rodziców przy SP 11 w Tarnobrzegu

Organizatorzy konkursu: I.Drzewińska, K.Węgiel – Chojnacka, M. Chruściel

• Z wizytą w bibliotece...

• W ramach Tygodnia Bibliotek klasa IV wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się w filii MBP w Tarnobrzegu na osiedlu Sobów. Zagadki, kalambury i wspólne czytanie fragmentów baśni sprawiło młodym czytelnikom wiele radości. Wykazali się też doskonałą znajomością twórczości Andersena, Braci Grimm i lektur szkolnych. Dziękujemy Pani Annie Leszczyńskiej za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych zajęć bibliotecznych.

• „Wiwat maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj!”

• Konstytucja 3 Maja 1791 r. została uchwalona przez Sejm Wielki, zwany również Czteroletnim. Była to najważniejsza reforma tego Sejmu. Autorami konstytucji był król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową – regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.

Jak co roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji, a poczet sztandarowy szkoły wziął udział w Mszy św. i złożeniu kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym odzyskanie niepodległości.

• Międzynarodowy Dzień Tańca

• 29 kwietnia na całym świecie celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Tańca.

W naszej szkole, już po raz drugi, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego świętowaliśmy ten dzień przy piosence "Chocolate choco choco".

Dziękujemy za przygotowanie tańca p. Krysi

A jak wyszło? Zobaczcie sami!

Filmik przygotowany przez Alberta Chmielowskiego.

A. Kutyła

Relacja: