• Autyzm - wiem, rozumiem, pomagam.

• ,,Na pustyni jest się trochę samotnym. Równie samotnym jest się wśród ludzi".

Cytat ten doskonale opisuje świat ludzi ze spektrum autyzmu.

Kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na temat autyzmu, a 02.04. obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Również nasza szkoła włączyła się do obchodów. Uczniowie podczas zajęć i warsztatów dowiedzieli się, z jakimi trudnościami zmagają się ludzie z tym zaburzeniem. Na znak solidarności z osobami w spektrum autyzmu ubraliśmy się na niebiesko.

Wyłoniono również zwycięzców konkursu plastycznego

"Autyzm - wiem, rozumiem, pomagam."

Celem konkursu było m.in. propagowanie postaw tolerancji oraz akceptacji wobec osób w spektrum autyzmu.

I miejsce - Antoni kl.I

II miejsce - Gabriela kl.IV

III miejsce - Aleksander kl.IV

Wyróżnienia:

Lena i Wiktor kl. I

Maja, Emilia, Hania kl. IV

Dziękujemy za udział.

Konkurs zorganizowały panie: Żaneta Zalewska i Agata Motyka.

• Pamięci Jana Pawła II

• W niedzielę 2 kwietnia w kościele parafialnym odbył się program słowno- muzyczny z okazji 18 rocznicy śmierci naszego Wielkiego Papieża Jana Pawła II w wykonaniu scholi i uczniów klasy 4 i 6 naszej szkoły.

Program przygotowała i nad całością czuwała Krystyna Węgiel- Chojnacka