• Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!

• Miło nam poinformować, że konkurs na najpiękniejszy wianek i stroik wielkanocny został rozstrzygnięty!

W kategorii klas I-IV:

I miejsce zdobyła Jagoda Grabka, II – Lena Jodłowska, a III – Antoni Mikołajczyk, a wyróżnienie otrzymał Michał Zioło.

W kategorii klas V-VIII:

I m. – Weronika Kuchta, II – Karina Durda, a III – Aleksander Kula i Daniel Pańczyk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i zdolności plastycznych oraz manualnych.

Brawo!!

• Wycieczka do Sandomierza

• 10.04.2024r. uczniowie klas III, IV i V wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Sandomierza.

Rozpoczęli ją od zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie mieli okazję poznać jej historię wędrując z przewodniczką 470 m. Mieli też okazję, dzięki przeuroczemu i dowcipnemu przewodnikowi – rycerzowi, posłuchać w Zbrojowni rycerskiej o życiu rycerzy i Haliny Krępianki.

Nie obyło się bez wzięcia do ręki miecza, sukni księżniczek i zrobienia niezapomnianych zdjęć.

Kolejny punkt wycieczki to wystawa interaktywna Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa. Już na wejściu figura woskowa doktora Marcina od ziółek powitała wszystkich odwiedzających diagnozą i propozycją naturalnego remedium. Było można także zapoznać się z oryginalnym wydaniem Herbarza, podążać grzybową polaną, czy posprawdzać co kryje domowa apteczka naturalnych medykamentów. Wszystko to sprawiło, że odwiedziny w Akademii Ziołowej Czary Napary było ciekawą przygodą.

Przyszła też pora na odwiedzenie wystawy Świat Ojca Mateusza, gdzie oprócz zdjęć z figurami woskowymi filmowych bohaterów, można było poprzebywać w odtworzonych pomieszczeniach: celi aresztu, komisariacie policji, czy kuchni na plebanii.

Na zakończenie wycieczki uczniowie mogli spojrzeć na Sandomierz i okolice z perspektywy Bramy Opatowskiej.

• Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

• 13.04.2024r. w TDK miał miejsce finał XXII Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”.

Dostały się do niego trzy reprezentantki naszej szkoły: Maja i Zuzia z klasy V oraz Gabrysia z klasy IV, a ich opiekunem artystycznym była p. Iwona Jeż.. Miło nam podzielić się informacją, że właśnie Gabrysia dostała wyróżnienie za recytację wiersza Jana Brzechwy "Kijanki”.

Gratulujemy!

• „PAMIĘTAM Katyń 1940”

• 13 kwietnia, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętniający prawie 22 tysiące polskich obywateli – jeńców wojennych, więzionych w radzieckich obozach, zamordowanych przez Sowietów wiosną 1940 roku. Byli to m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy i uczeni, a także artyści. Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń Narodowe Centrum Kultury w Warszawie prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Pamiętam. Katyń 1940”, której symbolem jest replika guzika z polskiego munduru oficerskiego odnalezionego w lesie katyńskim.

W tym roku również nasza szkoła wzięła udział w kampanii, w ramach której rozdaliśmy symboliczne katyńskie guziki wśród uczniów.

Historyk Wojciech Stępień opowiedział o tragicznych losach Polaków zamordowanych w lesie pod Katyniem oraz o dramacie ludzi dotkniętych wojną na całym świecie w obecnych czasach.

Dziękujemy.

A. Motyka W. Stępień

• "Wiem, że wszystko będzie ok”

• "Wiem, że wszystko będzie ok” to projekt realizowany przez uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, a jego celem jest przeprowadzenie warsztatów na temat depresji i stresu w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

My mieliśmy przyjemność gościć absolwentkę naszej szkoły Marię Urbaniak i jej koleżankę Julię Markowicz, które w interesujący sposób przedstawiły konkretne symptomy i objawy depresji, lęku oraz fobii. Mówiły o przeżyciach młodych ludzi borykających się z zaburzeniami emocjonalnymi, trudności rodziny w zaakceptowaniu choroby dzieci oraz efektach leczenia psychiatrycznego i terapii psychologicznej.

Dziękujemy za pouczający wykład dla naszych uczniów.

Życzymy wielu sukcesów, rozwijania pasji i zadowolenia z każdego dnia!

Agata Motyka - pedagog szkolny

• Wygraliśmy OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"!!!

• 4 kwietnia 2024 roku w Muzeum Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy musieli się wykazać obszerną wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa, a nawet historii i tradycji ruchu strażackiego.

Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów, którzy zajęli najwyższe lokaty.

W I grupie wiekowej: I m. - Gabriela Rawska; II m. - Wiktoria Maciąg

II grupa wiekowa: I m. - Katarzyna Wilk; II m. - Aleksander Kula.

Drużynowo - również I miejsce.

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować miasto Tarnobrzeg w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 17 maja w Sanoku.

Turniej był również okazją do wyróżnienia finalistów eliminacji szczebla miejskiego - Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Finalistą z naszej szkoły został Mikołaj Kraiński z klasy IV.

Do turnieju uczniowie przygotowywali się z p. Małgorzatą Chruściel.

Gratulacje dla zwycięzców!!!