• Wspaniałych wakacji!!

• Po całym roku wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji, odpoczynku od nauki i porannego wstawania.

Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące dwa miesiące były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2022/2023.

• Zakończenie roku szkolnego

• W piątek 24 czerwca 2022 r. zakończył się kolejny rok szkolny. Uczniowie otrzymali świadectwa, pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody książkowe, a rodzice listy gratulacyjne i podziękowania.

Gratulujemy wszystkim uczniom ukończenia kolejnej klasy, a w szczególności tym, którzy systematyczną pracą zasłużyli na wyróżnienie.

• Pożegnanie Absolwentów!

• W środę 22 czerwca 2022r.  pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły. Pięknym polonezem rozpoczęła się ta szczególna akademia. Absolwenci złożyli także uroczyste ślubowanie na Sztandar, że będą pielęgnować poznane tradycje i godnie reprezentować naszą szkołę.

Pan dyrektor Robert Kłoda wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Drzewińską wręczyli pamiątkowe statuetki i dyplomy wyróżnionym uczniom. Rodzice absolwentów z najwyższą średnią ocen otrzymali listy gratulacyjne, a także podziękowania za kilkuletnią współpracę. Następnie zgodnie ze szkolną tradycją absolwenci zawiązali krąg z kwiatów połączonych wstążką, z którego każdy z nich został symbolicznie odcięty. Drobne pamiątki wręczyli starszym koleżankom i kolegom uczniowie klasy VII.

Drodzy Absolwenci, mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać czas spędzony w naszej szkole i z chęcią odwiedzicie swoich nauczycieli i kolegów.  Życzymy Wam, aby nowy  etap edukacji był pomyślnym czasem rozwoju Waszych zdolności, talentów i marzeń.

Szczęśliwej drogi, już czas…

• Wycieczka klasy VIII

• Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią p. Iwoną Drzewińską spędzili trzy dni w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pod opieką przewodnika dotarli nad Morskie Oko, Rusinową Polanę, weszli na Gubałówkę, ale też pływali w basenie i piekli kiełbaski nad ogniskiem.

• Wycieczka rowerowa

• 13 czerwca w słoneczny poniedziałek uczniowie z klasy V i VI wraz z opiekunami i rodzicami wybrali się na wycieczkę rowerową do Wielowsi. Humory dopisywały, kondycja również. Rywalizacja drużyn w rozgrywkach paintballowych była bardzo zaciekła, na szczęście obyło się bez uszkodzeń ciała ;) Kiełbaski z grilla smakowały wyśmienicie.

• Dzień Dziecka w naszej szkole!

• W tym roku obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowała Rada Rodziców. Główną atrakcją był program przygotowany przez panie animatorki z grupy Lala Aurora. W tym samym czasie dzieci miały okazję przedstawić swoje umiejętności i zdolności na forum szkoły w Przeglądzie Talentów. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

W ten upalny dzień każde dziecko otrzymało też słodycze i lody. Na zakończenie imprezy uczniowie klas IV, V, VII i VIII rozegrali mecz piłki nożnej. Wszystkie atrakcje miały miejsce na świeżym powietrzu, a pogoda w pełni nam dopisała.

• Mamy sukces w OTWP!

• 28 kwietnia odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  szczebla powiatowego dla miasta Tarnobrzega. W Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu uczestnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe napisali test, po którym najlepsi uczniowie przystąpili do części ustnej przed komisją konkursu.

Reprezentacja naszej szkoły w rywalizacji drużynowej zajęła I miejsce, a w rywalizacji indywidualnej równie wysokie: Przemysław Zioło z kl. IV - II miejce, a III w tej samej kategorii wiekowej Aleksandra Kuchta. W II grupie wiekowej III miejsce wywalczyła Julia Żyła z kl. VIII. Bardzo dobry wynik osiągnęła też Katarzyna Wilk, której niewiele zarakło do podium.

Gratulujemy naszej dzielnej drużynie i życzymy dalszych sukcesów!!

Uczniowie przygotowywali się do turnieju z p. Małgorzatą Chruściel.