• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• Dnia 23 października uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły w obecności szanownego Grona Pedagogicznego, Kolegów i Koleżanek oraz zaproszonych Gości złożyli śpiewająco Ślubowanie oraz zostali pasowani przez pana dyrektora Roberta Kłodę ma Ucznia Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu.

Do tej uroczystości Uczniowie byli pięknie przygotowani. Wszyscy zasłużyli na ogromne brawa. Po uroczystości i poczęstunku pierwszaki z rodzicami posadziły swoje drzewko w ogrodzie szkolnym. Będzie ono pamiątką tego wydarzenia. Oby wzrastało jak wiedza i umiejętności nowych uczniów Jedenastki.

• Rozstrzygnięcie konkursu!

• 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej obchodziliśmy w Jedenastce uroczyście. Nie tylko odbyło się przedstawienie okolicznościowe w formie koncertu życzeń w stylu lat siedemdziesiątych, ale także odbyły się konkursy i specjalne lekcje okolicznościowe z wosu i historii. Klasy starsze przygotowały ciekawe plakaty i prezentacje, a młodsze rysowały i malowały portrety swoich ulubionych nauczycieli. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

Najciekawsze obrazy na desce i płótnie wykonali uczniowie klasy 1 – Lilianka i Marceli.

Natomiast w grupie starszej duży potencjał artystyczny zaprezentował Mikołaj z kl. 4.

Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Niezależnie od upływającego czasu wciąż aktualne pozostaja słowa Jana Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”.

Jedenastka również włączyła się w obchody 250 rocznicy utworzenia KEN. Uczniowie wzięli udział w konkursach tematycznych: młodsi wykonywali portrety ulubionych nauczycieli, a starsi prezentacje multimedialne o KEN.

W piątek po uroczystej Mszy świętej zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie obejrzeli przedstawienie, które przeniosło wszystkich w cudowne lata 60-te. Gośćmi specjalnymi byli: Maryla Rodowicz, The Beatles, Dwa Plus Jeden itp. Dyrektor p. Robert Kłoda złożył wszystkim pracownikom szkoły okolicznościwe życzenia oraz wręczył nagrody.

Dziękujemy Uczniom za piękny występ, a Rodzicom za słodki poczęstunek.

Uczniów do występu przygotowały Panie: Joanna Wilk i Iwona Jeż.

Relacja fotograficzna w galerii i na szkolnym facebooku.