Szczegółowe informacje na temat Standardów Ochrony Małoletnich w SP 11 w Tarnobrzegu zawiera zakładka "O szkole" --- "Dokumenty szkolne".
Standardy Ochrony Małoletnich w SP 11 w Tarnobrzegu
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się
2 września 2024 r.
8.00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Sobowie
9.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 – sala gimnastyczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnobrzegu
Po uroczystościach na sali gimnastycznej zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w klasach.
Dyrektor i Nauczyciele SP 11 w Tarnobrzegu
Wakacje
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
W piątek 21 czerwca 2024 roku po uroczystej Mszy św. w intencji tegorocznych absolwentów odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Dyrektor szkoły pan Robert Kłoda pogratulował wszystkim uczniom zaangażowania i efektów w nauce. Następnie wychowawcy klas wręczyli swoim wychowankom pamiątkowe statuetki i dyplomy, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za całoroczną pracę. Na zakończenie uczniowie klasy III przywitali wakacje wierszem i piosenką. Aż w końcu wybrzmiały długo wyczekiwane słowa pana dyrektora, że wakacje się rozpoczęły!!
Pożegnanie absolwentów
Uroczystym polonezem rozpoczęło się pożegnanie tegorocznych uczniów klasy VIII.
Nie to jest ważne, by krytykować przeszłość,
lecz aby swój własny wysiłek włożyć w lepszą przyszłość.
Niech słowa kard. Stefana Wyszyńskiego staną się drogowskazem w czasie dalszej wędrówki ku dorosłości tegorocznych absolwentek, bo Jedenastkę w tym roku ukończyło 7 dziewcząt.
Dziś dzień wyjątkowy i uroczysty w szkolnej edukacji klasy ósmej,dlatego dziękuję Panu dyrektorowi, ks. Proboszczowi, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za obecność na dzisiejszej uroczystości, rodzicom za przygotowanie nieoficjalnej części tego spotkania, a szczególnie pani Iwonie za wielogodzinne próby poloneza, pani Krysi, pani Reni i pani Ani za pomoc w dekoracji sali i przygotowaniu upominków oraz uczniom klasy VII za pomoc w organizacji komersu.
Wychowawczyni klasy VIII
Małgorzata Chruściel
Dzień Dziecka
"Młodzież zapobiega pożarom" - eliminacje wojewódzkie
W dniu 17 maja 2024 roku w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyły się 26 eliminacje wojewódzkie 46 edycji OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na eliminacje wojewódzkie do Sanoka zgłosiło się w 3 grupach wiekowych 64 uczestników z 22 oddziałów powiatowych ZOSP RP województwa podkarpackiego. Powiat grodzki Tarnobrzeg reprezentowała nasza uczennica z kl. VII Katarzyna Wilk oraz Karolina Zioło z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Tarnobrzegu. Dziewczyny wykazały się rozległą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego, ekologii i historii straży pożarnej. Gratulujemy udziału w turnieju i życzymy kolejnych sukcesów w tym zakresie.
Egzamin ósmoklasisty!
Międzynarodowy Dzień Limeryków
Święto Limeryków, a więc krótkich żartobliwych utworów, obchodzimy w dniu 12 maja. Jest to dzień urodzin Edwarda Leara, który spopularyzował limeryki w połowie XIX wieku.
Z tej okazji klasa V uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez Panią Annę Leszczyńską z Filii nr 6 MBP (osiedle Sobów). Uczniowie wysłuchali kilku znanych limeryków, poznali zasady tego gatunku oraz spróbowali sami napisać taki wiersz.
Poszło im całkiem nieźle! Może wśród piątoklasistów jest przyszły laureat Literackiej Nagrody Nobla?? Dziękujemy Pani Ani za twórczo spędzony czas w bibliotece.
XV Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
10 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu odbyła się XV edycja Miejskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Honorowy Patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Łukasz Nowak.
Celem konkursu jest m.in. edukacja historyczna, poszukiwanie dawnych, zapomnianych już pieśni, utrwalanie najczęściej wykonywanych i popularyzacja nowych utworów o treści patriotycznej.
W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 16 wokalistów w trzech kategoriach. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej.
Występy oceniało jury w składzie: p. Bożena Kapuściak, p. Zofia Wójcikowska – Grandys, p. Jan Grandys, p. Paweł Lis. Prezydenta Miasta reprezentował Pan Tomasz Krawczuk - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.
Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wszystkim młodym artystom gratulujemy ciekawego doboru repertuaru, wrażliwości scenicznej i talentu muzycznego.
Nagrodzeni:
Kategoria I-III
1.m. Wiktoria Wydra Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnobrzegu
2.m. Emilia Kędziora Zespół Szkolno – Przedszkolny w Trześni
3.m. Lena Jodłowska SP 11 w Tarnobrzegu
Wyróżnienie Milena Bożek SP nr 8 w Tarnobrzegu
Kategoria IV-VI
1m. Karolina Barnaś Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnobrzegu
2m. Lena Kutyło SP 10 w Tarnobrzegu
3m. Julia Wryk SP 8 w Tarnobrzegu
Wyróżnienie Martyna Fajt Zespół Szkolno – Przedszkolny w Trześni
Kategoria VII-VIII
1m. Natalia Peryt SP 11 w Tarnobrzegu
2m. Lena Harnik SP nr 9 w Tarnobrzegu
Bardzo gorące podziękowania należą się wszystkim, którzy ufundowali nagrody rzeczowe:
- Pan Łukasz Nowak – Prezydent Miasta Tarnobrzega
- Pani Bożena Kapuściak – Radna Miasta Tarnobrzega
- Pan Waldemar Szwedo – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega
- Pan Jerzy Kiliański – Prezes Zarządu Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Tarnobrzegu
- Pan Piotr Pyszniak – właściciel firmy PE-PE w Tarnobrzegu
- Rada Rodziców przy SP 11 w Tarnobrzegu
Organizatorzy konkursu: I.Drzewińska, K.Węgiel – Chojnacka, M. Chruściel
Z wizytą w bibliotece...
W ramach Tygodnia Bibliotek klasa IV wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się w filii MBP w Tarnobrzegu na osiedlu Sobów. Zagadki, kalambury i wspólne czytanie fragmentów baśni sprawiło młodym czytelnikom wiele radości. Wykazali się też doskonałą znajomością twórczości Andersena, Braci Grimm i lektur szkolnych. Dziękujemy Pani Annie Leszczyńskiej za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych zajęć bibliotecznych.
„Wiwat maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj!”
Konstytucja 3 Maja 1791 r. została uchwalona przez Sejm Wielki, zwany również Czteroletnim. Była to najważniejsza reforma tego Sejmu. Autorami konstytucji był król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową – regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.
Jak co roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji, a poczet sztandarowy szkoły wziął udział w Mszy św. i złożeniu kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym odzyskanie niepodległości.
Międzynarodowy Dzień Tańca
29 kwietnia na całym świecie celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Tańca.
W naszej szkole, już po raz drugi, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego świętowaliśmy ten dzień przy piosence "Chocolate choco choco".
Dziękujemy za przygotowanie tańca p. Krysi
A jak wyszło? Zobaczcie sami!
Filmik przygotowany przez Alberta Chmielowskiego.
A. Kutyła
Relacja:
https://www.facebook.com/watch/?v=1671472870327134
Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!
Miło nam poinformować, że konkurs na najpiękniejszy wianek i stroik wielkanocny został rozstrzygnięty!
W kategorii klas I-IV:
I miejsce zdobyła Jagoda Grabka, II – Lena Jodłowska, a III – Antoni Mikołajczyk, a wyróżnienie otrzymał Michał Zioło.
W kategorii klas V-VIII:
I m. – Weronika Kuchta, II – Karina Durda, a III – Aleksander Kula i Daniel Pańczyk.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i zdolności plastycznych oraz manualnych.
Brawo!!
Wycieczka do Sandomierza
10.04.2024r. uczniowie klas III, IV i V wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Sandomierza.
Rozpoczęli ją od zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie mieli okazję poznać jej historię wędrując z przewodniczką 470 m. Mieli też okazję, dzięki przeuroczemu i dowcipnemu przewodnikowi – rycerzowi, posłuchać w Zbrojowni rycerskiej o życiu rycerzy i Haliny Krępianki.
Nie obyło się bez wzięcia do ręki miecza, sukni księżniczek i zrobienia niezapomnianych zdjęć.
Kolejny punkt wycieczki to wystawa interaktywna Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa. Już na wejściu figura woskowa doktora Marcina od ziółek powitała wszystkich odwiedzających diagnozą i propozycją naturalnego remedium. Było można także zapoznać się z oryginalnym wydaniem Herbarza, podążać grzybową polaną, czy posprawdzać co kryje domowa apteczka naturalnych medykamentów. Wszystko to sprawiło, że odwiedziny w Akademii Ziołowej Czary Napary było ciekawą przygodą.
Przyszła też pora na odwiedzenie wystawy Świat Ojca Mateusza, gdzie oprócz zdjęć z figurami woskowymi filmowych bohaterów, można było poprzebywać w odtworzonych pomieszczeniach: celi aresztu, komisariacie policji, czy kuchni na plebanii.
Na zakończenie wycieczki uczniowie mogli spojrzeć na Sandomierz i okolice z perspektywy Bramy Opatowskiej.
Wyróżnienie w konkursie recytatorskim
13.04.2024r. w TDK miał miejsce finał XXII Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”.
Dostały się do niego trzy reprezentantki naszej szkoły: Maja i Zuzia z klasy V oraz Gabrysia z klasy IV, a ich opiekunem artystycznym była p. Iwona Jeż.. Miło nam podzielić się informacją, że właśnie Gabrysia dostała wyróżnienie za recytację wiersza Jana Brzechwy "Kijanki”.
Gratulujemy!
„PAMIĘTAM Katyń 1940”
13 kwietnia, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętniający prawie 22 tysiące polskich obywateli – jeńców wojennych, więzionych w radzieckich obozach, zamordowanych przez Sowietów wiosną 1940 roku. Byli to m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy i uczeni, a także artyści. Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń Narodowe Centrum Kultury w Warszawie prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Pamiętam. Katyń 1940”, której symbolem jest replika guzika z polskiego munduru oficerskiego odnalezionego w lesie katyńskim.
W tym roku również nasza szkoła wzięła udział w kampanii, w ramach której rozdaliśmy symboliczne katyńskie guziki wśród uczniów.
Historyk Wojciech Stępień opowiedział o tragicznych losach Polaków zamordowanych w lesie pod Katyniem oraz o dramacie ludzi dotkniętych wojną na całym świecie w obecnych czasach.
Dziękujemy.
A. Motyka W. Stępień
"Wiem, że wszystko będzie ok”
"Wiem, że wszystko będzie ok” to projekt realizowany przez uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, a jego celem jest przeprowadzenie warsztatów na temat depresji i stresu w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
My mieliśmy przyjemność gościć absolwentkę naszej szkoły Marię Urbaniak i jej koleżankę Julię Markowicz, które w interesujący sposób przedstawiły konkretne symptomy i objawy depresji, lęku oraz fobii. Mówiły o przeżyciach młodych ludzi borykających się z zaburzeniami emocjonalnymi, trudności rodziny w zaakceptowaniu choroby dzieci oraz efektach leczenia psychiatrycznego i terapii psychologicznej.
Dziękujemy za pouczający wykład dla naszych uczniów.
Życzymy wielu sukcesów, rozwijania pasji i zadowolenia z każdego dnia!
Agata Motyka - pedagog szkolny
Wygraliśmy OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"!!!
4 kwietnia 2024 roku w Muzeum Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy musieli się wykazać obszerną wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa, a nawet historii i tradycji ruchu strażackiego.
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów, którzy zajęli najwyższe lokaty.
W I grupie wiekowej: I m. - Gabriela Rawska; II m. - Wiktoria Maciąg
II grupa wiekowa: I m. - Katarzyna Wilk; II m. - Aleksander Kula.
Drużynowo - również I miejsce.
Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować miasto Tarnobrzeg w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 17 maja w Sanoku.
Turniej był również okazją do wyróżnienia finalistów eliminacji szczebla miejskiego - Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Finalistą z naszej szkoły został Mikołaj Kraiński z klasy IV.
Do turnieju uczniowie przygotowywali się z p. Małgorzatą Chruściel.
Gratulacje dla zwycięzców!!!
Witamy Wiosnę!!!
Dziś w naszej szkole witaliśmy Wiosnę! Przyszła do nas w kolorowych przebraniach uczestniczek konkursu na najpiękniejszą Panią Wiosnę. Najlepsze, najciekawsze i najbardziej kolorowe okazały się stroje Zosi Słomki z kl. I oraz Zuzi Grad z kl. IV. Obie dziewczynki otrzymały też nagrodę publiczności.
W pokazie talentów zaprezentowali się uczniowie klas IV-VIII. Mogliśmy podziwiać tańce, akrobatykę, recytację, śpiew. Trudno było wybrać najlepszych, więc komisja wyróżniła wszystkich występujących.
Wiele emocji wzbudziła też wspólnie zatańczona belgijka. Ten taniec mamy już opanowany!!
Gratulujemy wszystkim występującym kreatywności, odwagi i chęci. Brawo!!!
Zdjęcia w albumie i na szkolnym facebooku.
Archiwum Aktualności