Niedawno cała Polska po raz kolejny uczciła nasze wielkie narodowe święto – Dzień Niepodległości. Nasza szkoła również dołączyła do grona świętujących i postanowiliśmy, że wszyscy 10 listopada będziemy ubrani w barwy narodowe. W klasach udekorowanych akcentami narodowymi od rana rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. Panie wychowawczynie klas I-III tłumaczyły młodszym uczniom, jak ważny jest ten dzień dla nas – Polaków. Starsi uczniowie, na lekcjach historii, dowiedzieli się o okolicznościach odzyskania niepodległości naszej ojczyzny.
Tradycyjnie nasza szkoła włączyła się do akcji wspólnego śpiewania hymnu o godzinie 11.11 i o tej właśnie porze we wszystkich klasach zabrzmiały słowa Mazurka Dąbrowskiego. Nasi uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w akcję uczczenia tego wielkiego święta, co w pełni widać na zdjęciach. Pokazali, że są dumni z bycia Polakami.
