• "Wielki Post zaczynam od nowa"

          • Przeżywając Wielki Post uczniowie naszej szkoły wykonali okolicznościowe prace i plakaty, które są wywieszone w kościele parafialnym.

            Klasa VI zrealizowała temat pt. "Wielki Post zaczynam od nowa".

            Klasa VII i VIII wykonała plakaty do tematu" Rady na Wielki Post".

            Uczniowie klas I-V biorą udział w konkursie pt. "Droga Krzyżowa Pana Jezusa".

            Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce.

            Nad organizacją całości czuwała Pani Krystyna Węgiel-Chojnacka

          • Dzień Otwarty w Jedenastce

          • 6 marca odbył się Dzień Otwarty w naszej szkole. Przyszłe pierwszaki wzięły udział w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej oraz spędziły czas na świetlicy szkolnej i w bibliotece, zwiedziły też szkołę w towarzystwie starszych uczniów. 

            Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za przybycie i świetną zabawę.

            Do zobaczenia we wrześniu!

          • Uwaga! Zbiórka elektrośmieci!

          • Zbiórka elektrośmieci odbędzie się 1 marca 2023 r. od 7.00 do 9.00 na placu szkolnym. Wszystkich zainteresowanych pozbyciem się elektrośmieci zapraszamy w tym dniu do naszej szkoły. 

          • XII Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży w Tarnobrzegu

          • 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w zmaganiach ortograficznych, które miały miejsce w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu.

            To nie było łatwe dyktando, o czym świadczy poniższy fragment:

            „Ani chybi histeryk!” - żachnął się aszchabadzki medyk, aplikując relanium w obnażony pośladek Jędrzeja. [-Ani chybi histeryk – żachnął się (...)] Po morfologii, tomografii i encefalografii, osłuchawszy go na wskroś i na wspak, na przemian, na skos i na opak, wydano ostateczną epikryzę: postępująca hipochondria i omamy hipnagogiczne – skutek bliskiego spotkania z bachantkami i Bachusem. Ot, metryka.

            I chociaż nasi reprezentanci: Kasia, Julia, Oliwia i Maciek, nie zdobyli I miejsca, to i tak gratulujemy im odwagi.

            Szczegółowa relacja z tego wydarzenia oraz tekst dyktanda znajduje się na stronie Echa Dnia.

          • Święto Patrona Szkoły

          • Nie głaskało mnie życie po głowie,

            Nie pijałem ptasiego mleka –

            No i dobrze, no i na zdrowie:

            Tak wyrasta się na człowieka.

            Te słowa Władysława Broniewskiego doskonale pasują do Patrona naszej szkoły - Wincentego Buczka.

             Życie nie rozpieszczało W. Buczka: przeżył I i II wojnę światową, niewolę austriacką, aresztowanie gestapo, powstanie warszawskie. Mimo tych trudnych doświadczeń nie zaprzestawał działalności oświatowej. 

            Z jego inicjatywy społeczeństwo Sobowa rozpoczęło budowę szkoły powszechnej, która została oddana do użytku w 1930 roku. 

            W listopadzie 1961 r. Szkoła Podstawowa w Sobowie została nazwana imieniem Wincentego Buczka.

             

             

          • WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''.

            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy np. monitory, drukarki, komputery, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki, zużyte baterie, itp.) Zużyty sprzęt należy przynosić do naszej szkoły. Dokładny termin zostanie podany w przyszłym tygodniu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji.

          • Zadbaj o dobrostan cyfrowy swój oraz najbliższych!

          • Czym jest FOMO, quishing, bańka informacyjna, malware i cyfrowy ślad? Jak utworzyć silne hasło, dlaczego warto korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego i programu antywirusowego?

            Sięgnijcie po „ABC cyberbezpieczeństwa” i dowiedzcie się więcej o świecie internetu! Publikacja powstała w ramach projektu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

            „ABC cyberbezpieczeństwa” został przygotowany w taki sposób, aby każdy, bez względu na wiek, zawód czy też stopień korzystania z internetowego świata, mógł zrozumieć i bronić się przed cyberzagrożeniem, a także zadbać o dobrostan cyfrowy swój oraz najbliższych. 

            Poradnik „ABC Cyberbezpieczeństwa” dostępny jest na bezpłatnej platformie e-learningowej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej pod linkiem: ABC Cyberbezpieczeństwa.

             

          • "Bóg jest w Nas" - relacja z przedstawienia

          • Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, adorowania maleńkiego Jezusa przy żłóbku – kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia. W tym szczególnym dniu uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Bóg jest w Nas”.

            „Naucz nas wszystkich – Boże:

            miłości, obyśmy do niej dorośli.

            Wspomagaj, przymnóż nam wiary, byśmy w tej drodze wytrwali

            Naucz nas chlebem się dzielić, by nikt nie łaknął na ziemi.

            Naucz przebaczać i przebacz – pomóż nam bliźnich zrozumieć.

            Ukochany Boże – coś przybrał postać dziecka

            zechciej już na zawsze – pośród nas zamieszkać.”

            Przekaz słów wypowiadanych przez aniołów, Maryję, Józefa, staruszkę i strudzonego wędrowca wzmocniły efektowne przebrania, klimatyczny półmrok naszego kościoła oraz drewniana stajenka, która posłużyła jako tło przestawienia. Spektakl był magiczny i radosny, niczym Boże Narodzenie. Ta niecodzienna uroczystość na pewno skłoniła zebranych do refleksji i uświadomiła, jak mocna jest siła miłości, przebaczania i wiary.

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla młodych aktorów oraz p. Adamowi i p. Grzegorzowi za zdjęcia i nagranie występu.

            Przedstawienie zorganizowały: p. Krystyna Węgiel – Chojnacka, p. Iwona Drzewińska i p. Małgorzata Chruściel.

            Uczniowie klas I-III zaśpiewali skoczne pastorałki, a do występu przygotowały ich wychowawczynie: p. Beata Szwedo, p. Anna Maruszak i p. Dorota Zioło.

            Więcej zdjęć w szkolnej galerii.

             

          • Spotkanie profilaktyczne dla rodziców na temat narkotyków

          • W dniu 01.02.2023 r. w naszej szkole gościliśmy st. asp. Stanisława Cibę – specjalistę Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Policjant przeprowadził prelekcję na temat narkotyków skierowaną do rodziców i opiekunów naszych uczniów.

            Funkcjonariusz umożliwił rodzicom w praktyce zapoznanie z substancjami psychoaktywnymi, narkotykami oraz przedmiotami służącymi do ich zażywania, przechowywania i ukrywania. Do tego celu użył specjalistycznej walizki profilaktycznej.

            Policjant omówił zagrożenia związane nie tylko z uzależnieniem, ale także sposoby pozyskiwania i dystrybucji środków odurzających za pośrednictwem Internetu. Zwrócił też zebranym uwagę na wysoką wiedzę młodych ludzi na ten temat. Poruszył również zagadnienia odnoszące się do odpowiedzialności karnej nieletnich, a także konsekwencji prawnych wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

            Bardzo dziękujemy prelegentowi za przekazanie dużej dawki praktycznej wiedzy, a rodzicom, którzy uczestniczyli w wykładzie za przybycie i aktywną postawę.

            Zajęcia z przedstawicielami Policji są działaniem realizowanym w ramach Programu wychowawczo- profilaktycznego Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu.

            Dziękujemy.

          • Turniej Wiedzy o Stanisławie Jachowiczu

          • We wtorek 29 listopada 2022 r. uczennice z kl. VI, Kasia, Ania i Weronika, wzięły udział w Interaktywnym Turnieju Wiedzy o Stanisławie Jachowiczu, który odbył się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Pytania dotyczyły życia i twórczości znanego bajkopisarza i filantropa Stanisława Jachowicza. Wprawdzie nasza drużyna nie stanęła na podium, ale międzyszkolna rywalizacja przyniosła uczestnikom wiele satysfakcji i zabawy, a przede wszystkim dużą porcję wiedzy na temat znanego tarnobrzeżanina. Drużynę Jedenastki dopingowali pozostali szóstoklasiści oraz Pani Małgosia i Pani Agata.

          • Szkoła pamięta 2022

          • Nasza szkoła otrzymała podziękowania od Ministra Edukacji i Nauki za udział w akcji "Szkoła pamięta".

            „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • W ramach projektu Laboratoria Przyszłości w 2021 r. nasza szkoła otrzymała 60 000 zł na zakup pomocy dydaktycznych, które będą wykorzystywane w procesie rozwijania kompetencji przyszłości. Baza dydaktyczna szkoły wzbogaciła się m.in. o drukarkę 3D z akcesoriami, mikrokontroler z czujnikami, lutownicę, kamerę przenośną, mikroport, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat fotograficzny, roboty edukacyjne.

            Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

            Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

            W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

            Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie Laboratoria Przyszłości

             

          • Zawody w unihokeja

          • 23 i 24 listopada 2022r. odbyły się na hali MOSiR Tarnobrzeg powiatowe rozgrywki w unihokeju, w kategorii dziewcząt i chłopców (roczniki 2008-2009, 2010-2011). Nasza szkoła wystawiła do tych rozgrywek trzy drużyny jedną dziewcząt i dwie chłopców. Wszystkie drużyny wykazały się wielką walecznością.

            Najbardziej skuteczne okazały się drużyny młodszych roczników- dziewczęta zajęły III, a chłopcy II medalowe miejsce. Bardzo serdecznie im dziękujemy za osiągnięte wyniki i życzymy również sukcesów w innych dyscyplinach sportowych.

            Opiekunami drużyn byli p. Iwona Drzewińska i p. Arkadiusz Papka. Transport na zawody został sfinansowany przez Radę Rodziców.

          • JEDENASTKA UCZY WARTOŚCI – WDZIĘCZNOŚĆ

          • Praktykowanie wdzięczności daje nam szczęście, a świat wokół staje się lepszy.

               Badania nad działaniem mózgu pokazują, że okazywanie wdzięczności powoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Zarówno u osoby okazującej wdzięczność, jak i u jej adresata. Z tym jednak, że osoba dziękująca, odczuwająca wdzięczność doznaje podwójnego wyrzutu tego hormonu, czyli czuje się szczęśliwsza. Wdzięczność pozwala pozytywnie odbierać otaczającą nas rzeczywistość i to, co nas spotyka.

               W związku z tym ostatni tydzień października 2022 został ogłoszony w naszej szkole "Tygodniem wdzięczności".  W tym czasie nasi uczniowie byli zachęcani do praktykowania wdzięczności w różnej formie: w szkole, w domu, wśród przyjaciół.

               W szkole zorganizowana została "poczta wdzięczności", gdzie w formie listu można było okazać wdzięczność wybranej osobie. Nasze listonoszki z siódmej klasy dostarczyły ponad 100 listów uczniom i nauczycielom. Przesyłki sprawiły wiele radości zarówno ich odbiorcom jak i nadawcom.

               Odbył się również konkurs na własnoręcznie wykonany prezent wdzięczności dla wybranej osoby adresowany do młodszych uczniów. Nasi milusińscy wykazali się pomysłowością i pięknym wykonaniem różnorodnych prezentów, za które otrzymali nagrody i dyplomy. Swoje prezenty będą teraz mogli wręczyć osobom, dla których je wykonali.

              Mamy nadzieję, że okazywanie wdzięczności stanie się dla nas codzienną praktyką i wniesie w nasze otoczenie wiele radości.

            Nad przebiegiem "Tygodnia wdzięczności" czuwała pani Joanna Wilk - za co jestęsmy Jej bardzo wdzięczni :) 

          • „Szkoła do hymnu” 2022

          • Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

            Na sali gimnastycznej zebrali się odświętnie ubrani, z kotylionami na piersi, wszyscy uczniowie Jedenastki. Wprowadzenie sztandaru szkoły nadało całej uroczystości podniosłego charakteru. Zanim zabrzmiały słowa hymnu, uczennice z klas IV-VIII należące do scholi parafialnej zaprezentowały kilka pieśni patriotycznych, a wśród nich: Piechotę, Gdzie są kwiaty z tamtych lat, Katyń i Dziewczynę z granatem. Na zakończenie apelu cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy.

            Link do pliku video

            Relacja fotograficzna w galerii zdjęć.

            Organizatorzy bardzo dziękują Panu Adamowi Gawrońskiemu za wykonanie relacji fotograficznej i filmowej z tego wydarzenia.

          • Podziękowanie dla Fenix Metals z Chmielowa

          • „Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać, to nie znaczy tracić.”  Antoine de Saint-Exupéry

            Miło nam poinformować, że nasi uczniowie od kilku tygodni uczą się w zmodernizowanej pracowni komputerowej. Każdy uczeń pracuje przy swoim stanowisku wyposażonym w nową jednostkę centralną. Modernizacja na taką skalę nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie firmy Fenix Metals z Chmielowa. W ramach programu „Fenix Szkołom” otrzymaliśmy 50 tys. złotych, co pozwoliło na zakup 23 komputerów wraz z oprogramowaniem.

            Dyrektor szkoły w imieniu nauczycieli i uczniów składa  panu dyrektorowi Pawłowi Barteczko oraz całemu zespołowi Fenix Metals serdeczne podziękowania za sfinansowanie wyposażenia pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu.

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          • To właśnie dziś, 25 października 2022r., odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych uczniów. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności - pięknie śpiewali, recytowali i tańczyli.

            Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie. Aktu pasowania na ucznia dokonał Pan dyrektor Robert Kłoda. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się prawdziwymi uczniami Jedenastki. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

            Relacja fotograficzna w galerii.