• PASOWANIE NA UCZNIA

• PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

„Wie to Marysia, Stasio i Zdziś…

Że wielkie święto w szkole jest dziś.

To ślubowania nadszedł już czas.

Pierwszy egzamin na ucznia zdasz!”

18 października 2012 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste PASOWANIE NA UCZNIA. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice i zaproszeni goście na czele z Prezydentem Miasta Tarnobrzeg P. Norbertem Mastalerzem. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej – pani Anna Maruszak. Pierwszoklasiści  z radością pracowali nad oprawą artystyczną tego dnia. Ćwiczyli poloneza, uczyli się wierszy i piosenek. W czwartkowe przedpołudnie w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali się przed całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia wielkim ołówkiem, którego dokonał dyrektor szkoły - pan Robert Kłoda .Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia uczniom pamiątkowych dyplomów. Uczniowie klasy VI obdarowali pierwszoklasistów miłymi upominkami.
          Po uroczystości  pasowani uczniowie wspólnie z panem Prezydentem posadzili przed szkołą dęba oraz odsłonili pamiątkową tablicę. Mają one przypominać o tym wyjątkowym dniu.  Na zakończenie uczniowie, rodzice i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy pierwszaków.

TUTAJ MOŻECIE OBEJRZEĆ POLONEZA W NASZYM WYKONANIU

A TUTAJ PAMIĄTKOWE SADZENIE DĘBU