• "Bóg jest w Nas" - relacja z przedstawienia

• Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, adorowania maleńkiego Jezusa przy żłóbku – kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia. W tym szczególnym dniu uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Bóg jest w Nas”.

„Naucz nas wszystkich – Boże:

miłości, obyśmy do niej dorośli.

Wspomagaj, przymnóż nam wiary, byśmy w tej drodze wytrwali

Naucz nas chlebem się dzielić, by nikt nie łaknął na ziemi.

Naucz przebaczać i przebacz – pomóż nam bliźnich zrozumieć.

Ukochany Boże – coś przybrał postać dziecka

zechciej już na zawsze – pośród nas zamieszkać.”

Przekaz słów wypowiadanych przez aniołów, Maryję, Józefa, staruszkę i strudzonego wędrowca wzmocniły efektowne przebrania, klimatyczny półmrok naszego kościoła oraz drewniana stajenka, która posłużyła jako tło przestawienia. Spektakl był magiczny i radosny, niczym Boże Narodzenie. Ta niecodzienna uroczystość na pewno skłoniła zebranych do refleksji i uświadomiła, jak mocna jest siła miłości, przebaczania i wiary.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla młodych aktorów oraz p. Adamowi i p. Grzegorzowi za zdjęcia i nagranie występu.

Przedstawienie zorganizowały: p. Krystyna Węgiel – Chojnacka, p. Iwona Drzewińska i p. Małgorzata Chruściel.

Uczniowie klas I-III zaśpiewali skoczne pastorałki, a do występu przygotowały ich wychowawczynie: p. Beata Szwedo, p. Anna Maruszak i p. Dorota Zioło.

Więcej zdjęć w szkolnej galerii.